Çatı, binanın tepe kısmında bulunduğundan dolayı binanın yukardan ve yan cephelerden gelen dış kuvvetlere karşı korunmasını sağlamaktadır. Dünya üzerindeki atmosfer kaynaklı etkenlerden korunmak için çatı önemli bir vazife görmektedir. Bu nedenle çatı onarımı işi zamanında yapılmalıdır. Aksi halde daha yüksek çatı onarım fiyatları kaçınılmaz olmaktadır. Daha düşük çatı onarım fiyatları için çatının düzenli olarak bakımdan geçmesi gerekmektedir.

Çatı onarımı işi ayrıca bina yalıtımı için önemlidir. Özellikle kışın binaların ısınması için büyük masraflar yapılmaktadır. Bu masrafları kısmak için binanın iyi yalıtılmış olması gerekmektedir. Binanın duvarlarının yalıtımı artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bina duvarları köpük gibi malzemeler ile kaplanarak duvarların ısı yalıtımları yapılmaktadır.

Binanın çatısı ise çeşitli yalıtım malzemeleri ile kaplanarak çatı yalıtımı yapılmaktadır. Çatı için kullanılan yalıtım malzemeleri dış etkenlere maruz kaldığından dolayı zamanla yıpranmakta ve ısı kayıpları artmaktadır. Bu nedenle çatı onarımının yapılması önem taşımaktadır.

Çatı onarımı işinin bir diğer faydası olası su akıntılarını engellemesidir. Özellikle kiremit ile kaplı binalarda kiremitlerin hasar görmesi durumunda bina içine yağmur ya da kar sularının aktığı görülebilmektedir. Bu akıntıları engellemek için kırık kiremitlerin değiştirilmesi ve diğer kiremitlerin de kontrol edilmesi gerekmektedir. Kısaca kiremit aktarma işi olarak bilinen bu çatı onarımı işiyle binalarda su sızmalarının önüne geçilmektedir.

Kırcaali Mh. 9. Özen Sk. Tuğcu 2 Plaza Sit. No:1/311 Osmangazi/BURSA
Copyright © 2021 Gökdemir Çatı Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır. Bursa Web Tasarım: Ajans Bulut
0224 272 3800
0543 373 5008